Velkommen til Hadsundvej 86E, 2. th. – en lys og flot opdateret lejlighed på 91 kvm, hvor en god planløsning, moderne løsninger og en central beliggenhed går hånd i hånd. Her får du en delevenlig bolig med flere gode værelser, altan og fine parkeringsmuligheder.
Lejligheden har en attraktiv placering i Aalborg med kort afstand til både indkøb, centrum, universitetet og motorvejsnettet. Herfra er det nemt at komme rundt i byen, uanset om hverdagen foregår på cykel, med offentlig transport eller i bil. Boligen ligger samtidig for enden og øverst i ejendommen, hvilket giver en mere privat placering med mindre påvirkning fra både naboer og trafikken på Hadsundvej. Fra lejligheden er der desuden et fint kig over området.
Lejligheden er købt renoveret og fremstår i dag lys, moderne og indbydende med lyse vægge, flotte trægulve og Troldtektlofter, som bidrager til en behagelig akustik og god lydisolering. Dertil er der også spot rundt i hele lejligheden. Husdyr er tilladt, og den fleksible planløsning gør boligen interessant for både par, mindre familier og dem, der ønsker at dele.
Du bydes velkommen i en lys entré og fordelingsgang med god plads til overtøj og opbevaring. Herfra fordeles lejlighedens rum på en enkel og funktionel måde.
Køkkenet fremstår moderne med hvide, grebsfrie fronter, mørke bordplader og god skabs- og arbejdsplads. Her er plads til en mindre spiseplads ved vinduet, og hvor vaskemaskinen tidligere var placeret, er installationerne bevaret bag et lille gardin, så en ny kombineret vaske-/tørremaskine nemt kan tilsluttes igen.
Videre ind ligger den store og lyse opholdsstue med god plads til både sofaarrangement og spiseafdeling. Store vinduespartier giver et dejligt lysindfald, og fra stuen er der direkte adgang til altanen, hvor du kan nyde udelivet og kigget over nærområdet.
Lejligheden rummer tre gode værelser, som kan anvendes som eksempelvis soveværelse, børneværelse, kontor eller ekstra opholdsrum. Det gør boligen særligt fleksibel og velegnet til deling. Hertil kommer et pænt badeværelse med bruseniche samt et separat toilet.
Udenfor får du adgang til grønne fællesarealer omkring ejendommen, og der er gode parkeringsmuligheder i området. Kombinationen af altan, parkering og den tilbagetrukne placering øverst i ejendommen giver nogle ekstra kvaliteter til hverdagen.
Her får du en flot opdateret og delevenlig lejlighed med tre værelser, altan, gode parkeringsmuligheder og en attraktiv placering med nem adgang til både Aalborg centrum og universitetet. Kontakt Mæglerhuset og book en fremvisning.