KONTAKT OS

Giv os en udfordring
Vi er klar

Oprindeligt blev Mæglerhuset stiftet af makkerparret Mads Sørensen og Thomas Andersen, men Simon Rye er nu også tiltrådt som indehaver. Mæglerhuset tæller 11 ildsjæle, der hver dag arbejder for at give kunderne en god oplevelse. Her er handlekraft nøgleordet – vi sidder nemlig ikke stille, før din bolig er solgt. Mæglerhuset er ikke gift med nogen – hverken banker, realkreditinstitutter eller forsikringsselskaber. For dig betyder det, at du altid kan være sikker på en løsning, der lytter 100 % til dig.

Mæglerhuset har tre butikker med adresse i Nørresundby, Dronninglund og Aabybro, men arbejder overalt i både Aalborg – og Brønderslev kommune. Vi står altid klar til en boligsnak, så du er velkommen til at kontakte os.

Medarbejdere

Mads Sørensen
Indehaver & ejendomsmægler MDE
4064 9000 mads@maeglerhuset.dk
Thomas Skifter Andersen
Indehaver & ejendomsmægler MDE
4190 9000 thomas@maeglerhuset.dk
Simon Rye
Indehaver & ejendomsmægler MDE
5379 0013 rye@maeglerhuset.dk
Palle Brøndum
Ejendomsmægler MDE
2227 0865 palle@maeglerhuset.dk
Søren Agesen
Butikschef
8140 5111 sa@maeglerhuset.dk
Annemette Pedersen
Salg og vurdering
5356 9310 amp@maeglerhuset.dk
Julie Hansen
Trainee
5128 9029 julie@maeglerhuset.dk
Frederikke Klith Hansen
Praktikant
5092 9929 fkh@maeglerhuset.dk
Magnus Mogensen
Salg og vurdering
5388 9320 magnus@maeglerhuset.dk
Maria Langagergaard Vammen
Marketingansvarlig
2284 6400
 maria@maeglerhuset.dk
Jette Skak Jensen
Sekretær
5360 9330 jette@maeglerhuset.dk

Mæglerhuset i Nørresundby

Østerbrogade 2
9400 Nørresundby

Mæglerhuset i Dronninglund

Slotsgade 72
9330 Dronninglund

Mæglerhuset i Aabybro

Aabybro Centret 4C
9440 Aabybro


Åbningstider

Mandag-torsdag : 10.00-16.30
Fredag : 10.00-15:30
Lørdag og søndag : Efter aftale

Vi er tilknyttet eller har en samarbejdsaftale med følgende:

Realkreditinstitut: Ingen
Pengeinstitut: Ingen
Forsikringsselskab: Frida Forsikring & Dansk Boligforsikring
Andre: Nordjyske Medier, Vodskov Avis, Boligmarkedet, Østvendsyssel Avis og Midtvendsyssel Avis
Fotograf: Pro-Plan

Vi samarbejder med følgende, hvor vi modtager rabat eller provision for fremskaffelse af:

Finansiering: Ingen
Forsikring: Frida Forsikring & Dansk Boligforsikring
Annoncering: Nordjyske Medier, Vodskov Avis, Østvendsyssel Avis og Midtvendsyssel Avis

Virksomhedens CVR-nr.: 35135944

Virksomheden har tegnet ansvars- og garantiforsikring igennem HDI-Gerling Forsikring/GELO. Det er HDI-Gerling der påtager sig hele ansvarsdækningen og GELO står for de første kr. 750.000 i forbindelse med garantiskader. Forsikringen er gældende for formidling af ejendomme beliggende i Danmark – undtaget Grønland og Færøerne.

Ejendomsmæglerloven er underlagt Erhvervsstyrelsen. Se mere på www.erhvervsstyrelsen.dk.

Virksomheden og de ansatte ejendomsmæglere i virksomheden er medlem af Ejendomsmæglernes Landsorganisation, www.elo-maegler.dk.

Vil du som forbruger klage over en ejendomsmægler, kan dette ske til Klagenævnet for Ejendomsformidling, Island Brygge 43, 2300 København S, tlf. 70 25 36 66, www.ejendomsmaeglernaevnet.dk.