Kontakt os

Giv os en udfordring
Vi er klar

Oprindeligt blev Mæglerhuset stiftet af makkerparret Mads Sørensen og Thomas Andersen, men Simon Rye er nu også tiltrådt som indehaver. Mæglerhuset tæller 10 ildsjæle, der hver dag arbejder for at give kunderne en god oplevelse. Her er handlekraft nøgleordet – vi sidder nemlig ikke stille, før din bolig er solgt. Mæglerhuset er ikke gift med nogen – hverken banker, realkreditinstitutter eller forsikringsselskaber. For dig betyder det, at du altid kan være sikker på en løsning, der lytter 100 % til dig.

Mæglerhuset har to butikker med adresse i Nørresundby og Dronninglund, men arbejder overalt i både Aalborg – og Brønderslev kommune. Vi står altid klar til en boligsnak, så du er velkommen til at kontakte os.

Medarbejdere

Mads Sørensen
Indehaver
4064 9000 mads@maeglerhuset.dk
Thomas Skifter Andersen
Indehaver
4190 9000 thomas@maeglerhuset.dk
Simon Rye
Indehaver
5379 0013 rye@maeglerhuset.dk
Simon Jørgensen
Ejendomsmægler
5379 9010 simon@maeglerhuset.dk
Nicolai Bengtsson
Salg og vurdering
2227 0865 nicolai@maeglerhuset.dk
Annemette Pedersen
Salg og vurdering
5356 9310 amp@maeglerhuset.dk
Magnus Mogensen
Trainee
5388 9320 magnus@maeglerhuset.dk
Maria Langagergaard Vammen
Marketingansvarlig
2284 6400
 maria@maeglerhuset.dk
Jette Skak Jensen
Sekretær
5360 9330 jette@maeglerhuset.dk

Mæglerhuset i Nørresundby

Østerbrogade 2
9400 Nørresundby

Mæglerhuset i Dronninglund

Slotsgade 72
9330 Dronninglund


Åbningstider

Mandag-torsdag : 10.00-16.30
Fredag : 10.00-15:30
Lørdag og søndag : Efter aftale

Vi er tilknyttet eller har en samarbejdsaftale med følgende:

Realkreditinstitut: Ingen
Pengeinstitut: Ingen
Forsikringsselskab: Frida Forsikring & Dansk Boligforsikring
Andre: Nordjyske Medier, Vodskov Avis, Boligmarkedet, Østvendsyssel Avis og Midtvendsyssel Avis
Fotograf: Pro-Plan

Vi samarbejder med følgende, hvor vi modtager rabat eller provision for fremskaffelse af:

Finansiering: Ingen
Forsikring: Frida Forsikring & Dansk Boligforsikring
Annoncering: Nordjyske Medier, Vodskov Avis, Østvendsyssel Avis og Midtvendsyssel Avis

Virksomhedens CVR-nr.: 35135944

Virksomheden har tegnet ansvars- og garantiforsikring igennem HDI-Gerling Forsikring/GELO. Det er HDI-Gerling der påtager sig hele ansvarsdækningen og GELO står for de første kr. 750.000 i forbindelse med garantiskader. Forsikringen er gældende for formidling af ejendomme beliggende i Danmark – undtaget Grønland og Færøerne.

Ejendomsmæglerloven er underlagt Erhvervsstyrelsen. Se mere på www.erhvervsstyrelsen.dk.

Virksomheden og de ansatte ejendomsmæglere i virksomheden er medlem af Ejendomsmæglernes Landsorganisation, www.elo-maegler.dk.

Vil du som forbruger klage over en ejendomsmægler, kan dette ske til Klagenævnet for Ejendomsformidling, Island Brygge 43, 2300 København S, tlf. 70 25 36 66, www.ejendomsmaeglernaevnet.dk.